معرفی آزمون های بین المللی زبان فرانسه

آزمون TEF
 

انواع آزمون های tef به شرح زیر می‌باشد :

۱.tef Canada : این آزمون ویژه ی افرادی است که قصد مهاجرت  و گرفتن کارت شهروندی کانادا یا ادامه ی تحصیل در کانادا را دارند.

۲.tef AQ:ین آزمون ویژه افرادی است که قصد مهاجرت به کبک یا تحصیل در یکی از 7 دانشگاه کبک در کشور کانادا را دارند .

۳.tef: این آزمون جهت ارزیابی دانش افراد از زبان فرانسه می باشد . این آزمون برای افرادی که قصد مهاجرت ، تحصیل یا کار در فرانسه یا کشور های فرانسوی زبان را دارند مناسب است.

 

محتوای آزمون TEF Canada  به شرح زیر است :

1. مهارت خواندن : مجری آزمون برای این قسمت 60 دقیقه  وقت در نظر گرفته است. داوطلب میبایست به 50 سوال پاسخگو باشد . سوال های این بخش 300 امتیاز دارد . 
2. مهارت شنیداری  : مجری آزمون برای این قسمت 40 دقیقه وقت در نظر گرفته است. داوطلب میبایست به 60 سوال پاسخگو باشد . سوال های این بخش 360 امتیاز دارد .
سوالات این دو بخش بالا به صورت چهار گزینه ای بوده و به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌شود.
3. مهارت نوشتاری : مجری آزمون برای این قسمت 60 دقیقه وقت در نظر گرفته است . داوطلب میبایست در مورد دو موضوع متن کاملی بنویسد.  سوال های این بخش 450 امتیاز دارد .
4. مهارت شفاهی ( مکالمه ) : مجری آزمون برای این قسمت ۱۵ دقیقه وقت در نظر گرفته است و شامل دو بخش می باشد که داوطلب میبایست در مورد دو موضوع صحبت کند.   سوال های این بخش 450 امتیاز دارد.

 

این آزمون به صورت الکترونیکی  برگزار می شود.

این آزمون دارای نمره قبولی یا ردی ندارد و با کسب هر امتیازی به داوطلب مدرکی مناسب با تسلط داوطلب بر این زبان داده می شود .

آزمون الکترونیکی مزایایی نسبت به آزمون کاغذی دارد که این مزایا به شرح زیر است :

1. آزمون به صورت تک نفره برگزار می شود .

2. نتایج آزمون الکترونیکی سریع تر برای شما ارسال میگردد.

3. امکان انتخاب تاریخ آزمون توسط داوطلب وجود دارد .

4. حداکثر تا 10 روز کاری قبل از آزمون امکان ثبت نام وجود دارد .

5. مهارت شنیداری چون از طریق لپ تاپ و هدفون صورت می پذیرد ، از کیفیت بالاتری برخوردار است .

 
محتوای آزمون TEF  به شرح زیر است :

محتوای آزمون TEF دارای دو قسمت اجباری و اختیاری می باشد . در بخش اجباری این آزمون موارد زیر مورد سوال واقع می شود :

1. مهارت خواندن : مجری آزمون برای این قسمت 60 دقیقه وقت در نظر گرفته است. داوطلب میبایست به 50 سوال پاسخگو باشد . سوال های این بخش 300 امتیاز دارد .

2. مهارت شنیدن : مجری آزمون برای این قسمت 40 دقیقه وقت در نظر گرفته است . داوطلب میبایست به 60 سوال پاسخگو باشد. سوال های این بخش 360 امتیاز دارد .

3. مهارت لغت و دستور زبان : مجری آزمون برای این قسمت 30 دقیقه وقت در نظر گرفته است. داوطلب میبایست به 40 سوال پاسخگو باشد . سوال های این بخش 240 امتیاز دارد

 
محتوای آزمون TEF AQ به شرح زیر است :

محتوای آزمون TEFaQ همانند محتوای آزمون TEF  است با این تفاوت که داوطلب می‌تواند هر یک از مهارت ها رو به صورت مجزا و با فاصله ی زمانی انتخاب کند.

1. مهارت خواندن : مجری آزمون برای این قسمت 60 دقیقه  وقت در نظر گرفته است. داوطلب میبایست به 50 سوال پاسخگو باشد . سوال های این بخش 300 امتیاز دارد .

2. مهارت شنیداری  : مجری آزمون برای این قسمت 40 دقیقه وقت در نظر گرفته است. داوطلب میبایست به 60 سوال پاسخگو باشد . سوال های این بخش 360 امتیاز دارد .

سوالات این دو بخش به صورت چهار گزینه ای بوده و به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌شود.

3. مهارت نوشتاری : مجری آزمون برای این قسمت 60 دقیقه وقت در نظر گرفته است . داوطلب میبایست در مورد دو موضوع متن کاملی بنویسد.  سوال های این بخش 450 امتیاز دارد .

4. مهارت شفاهی ( مکالمه ) : مجری آزمون برای این قسمت ۱۵ دقیقه وقت در نظر گرفته است و شامل دو بخش می باشد که داوطلب میبایست در مورد دو موضوع صحبت کند.   سوال های این بخش 450 امتیاز دارد .